Меню
Наша адреса: м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
ПН-ПТ - з 09:00 до 17:00
СБ-НД - вихідний
+38 (067) 509-18-32 +38 (044) 390-75-31 Замовити дзвінок

Історія створення радіаторів

Історія створення радіаторів

Сучасні радіатори опалення пройшли дуже довгий еволюційний шлях - від печей і камінів до компактних стильних пристроїв з вражаючими технічними та дизайнерськими характеристиками.

Історія створення радіаторів йде на кілька тисяч років тому, в далеке минуле. Перші системи центрального опалення та теплої підлоги - так звані гіпокауст - з'явилися ще в Римській імперії! Виявляється, вже тоді по мережі спеціальних каналів, розміщених під підлогою і в стінах, пропускалися гарячі димові гази з печі. Римські інженери першими стали використовувати одне спеціалізоване приміщення та мережу каналів замість того, щоб будувати піч для кожного окремого приміщення.

З XV століття для обігріву великих будівель (наприклад, церков і палаців) застосовувалося повітряне опалення з подачею в приміщення гарячого повітря, що нагрівається при зіткненні з поверхнями печі. Така піч одночасно була і котлом (топка - камера, де спалювалося паливо), і радіатором (стінки печі, випромінюють тепло і нагрівають приміщення).

Поділ цих двох функцій відбулося тільки в XVII столітті завдяки розвитку технологій обробки металів.

У 1855 році був створений перший чавунний радіатор, який використовував нагріту воду для обігріву приміщень. Ім'я творця - Франц Сан-Галі, підприємець з німецьким корінням, що жив і займався бізнесом в Санкт-Петербурзі. Радіатор, винайдений геніальним німцем, сильно нагадував сучасні чавунні батареї, але мав більш габаритними розмірами. Радіатор отримав назву «хайцкерпер» (в перекладі - «гаряча коробка»).

Незважаючи на громіздкість і дивний вигляд, винахід Сан-Галлі швидко знайшло широке застосування. «Гарячі коробки» експортувалися в США і Європу. Такі батареї використовувалися не тільки у водяних системах, але і в паралельно розвивався паровому опаленні, де температура перегрітої пари досягала 150 200 ºС, а тиск становив кілька атмосфер.

У 1930 році Роберт Цендер винайшов перший в світі трубчастий радіатор зі сталі. Відкриття стало тріумфом, нова батарея демонструвала чудові характеристики, відрізняючись від чавунних аналогів:

• меншою вагою і високою тепловіддачею;

• низькою вартістю виробництва.

Трубчасті сталеві радіатори виглядали більш естетично, стильно і привабливо. Батарея отримала назву на честь свого творця - Zehnder. З цього моменту сталеві опалювальні системи отримують популярність у всьому світі, успішно конкуруючи з чавунними виробами.

У 60-х роках з'являються алюмінієві прилади, відмінно прийняті ринком. Батареї, повністю виготовлені з алюмінію, володіли невисокою ціною (за рахунок низької рентабельності виробництва), хорошою тепловіддачею і привабливим зовнішнім виглядом.

Трохи пізніше італійськими фахівцями розробляються біметалічні радіатори, отримані зі сплаву алюмінію і сталі. Першою до виробництва таких батарей приступає компанія SIRA (Італія), до цього займалася литтям різних виробів з бронзи, латуні та інших сплавів.

Біметалічні радіатори втілювали в собі всі переваги алюмінієвих і сталевих приладів опалення. Надалі ця технологія була успішно освоєна багатьма іншими компаніями з різних країн, що виробляють радіатори, і застосовується до цих пір.

За багаторічну історію розвитку радіаторів опалення учасники ринку добре розібралися в тому, якими характеристиками володіють алюміній, сталь, чавун і пристрої з різних сплавів. Тепер на перше місце виходять конструктивні та дизайнерські особливості опалювальних приладів.

Так, широку популярність отримали панельні радіатори (нагрівальним елементом в таких батареях є прямокутна панель). Пристрої можуть мати кілька панелей. Затребувані і інші види конструкцій батарей: трубчасті, пластинчасті і секційні.

Для підвищення стійкості алюмінію до корозії радіатори покриваються спеціальними складами, а щоб надати батареї привабливий зовнішній вигляд, використовується двоетапне фарбування: фарбою і порошкове напилення.

Виробники придумують новий дизайн радіаторів, покращуючи прохідність повітря і збільшуючи тепловіддачу. Будова батарей дозволяє витримувати високий тиск - аж до 60 атм.

Сучасні радіатори виконують не тільки опалювальну, але і декоративну функцію, стаючи частиною інтер'єру будинку і офісу. Батареї виглядають красиво і вписуються в інтер'єр будь-якого стилю. Покупцям доступні моделі стандартних форм і оригінальні дизайнерські вироби.