Меню
Наша адреса: м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
ПН-ПТ - з 09:00 до 17:00
СБ-НД - вихідний
+38 (067) 509-18-32 +38 (044) 390-75-31 Замовити дзвінок

Радіаторне опалення

 На даний момент ми пропонуємо такі радіатори:


Стальні панельні радіатори Galactic

Алюмінієві радіатори Lipovica

Система опалення за допомогою радіаторів відноситься до числа найбільш поширених в нашій країні. Настільки висока популярність радіаторного опалення обумовлена його простотою в проектуванні, монтажі та експлуатації, а також високою надійністю і безшумною роботою. Додатковою перевагою подібної опалювальної системи є її універсальність, що дозволяє обігрівати за допомогою радіаторів будівлі практично будь-якої поверховості та площі – від багатоповерхового житлового будинку до невеликого заміського котеджу.

КОРОТКИЙ ОПИС СИСТЕМИ РАДІАТОРНОГО ОПАЛЕННЯ

купить радиатор отопленияСистема опалення радіаторного типу являє собою замкнуту мережу трубопроводів з підключеними до неї опалювальними приладами – радіаторами. По трубопроводах постійно циркулює попередньо нагрітий в теплогенеруючому приладі (наприклад, опалювальному котлі) рідкий теплоносій (зазвичай вода, антифриз або етіленгліколів розчин), який прокачується насосом або рухається природним способом під дією гравітації.

При проходженні через опалювальні (радіатори) теплоносій віддає їм теплову енергію, яка потім виділяється в навколишній простір. Нагріте радіатором повітря піднімається до стелі, а на його місце знизу надходить холодне повітря. Завдяки ефекту конвекції відбувається постійний рух повітряних потоків, окремі шари повітря перемішуються, і в приміщенні встановлюється певна усереднена температура.

Найпопулярнішим видом теплоносія при використанні радіаторного опалення є звичайна вода, яка має високу теплоємність, екологічно абсолютно безпечна і завжди є в наявності – при необхідності запас води в системі можна поповнити з водопровідної мережі. Для заповнення опалювальної системи заміських будинків зазвичай застосовують різні види антифризів, які замерзають при дуже низькій температурі і таким чином виключається можливість пошкодження компонентів системи при аварійному відключенні джерела теплопостачання в сильний мороз. Настільки важлива перевага виправдовує більш високу вартість етиленгліколю та інших антифризів, крім цього вони менш агресивно діють на трубопроводи, запірну арматуру і радіатори, не так сприяючи розвитку корозії, як проста вода.

За принципом, на якому заснована циркуляція теплоносія в системі, радіаторне опалення умовно поділяють на гравітаційне і насосне.

У системах з гравітаційною циркуляцією рух теплоносія відбувається природним шляхом завдяки різній щільності рідини в зворотньому і прямому трубопроводі. Як відомо, гаряча вода має меншу щільність, тому вона піднімається вгору, а більш щільна холодна вода опускається вниз. Оскільки в гравітаційних системах трубопроводи прокладаються з певним ухилом, відбувається поступове переміщення нагрітої рідини від котла (нижня точка системи) до розширювального баку, що встановлюється у верхній точці. При цьому теплоносій проходить через радіатори і з їх допомогою обігріває приміщення.

В даний час системи радіаторного опалення гравітаційного типу відносяться до числа застарілих, оскільки володіють недостатньо високою економічністю і потребують використання більш дорогих трубопроводів великого діаметру. Крім цього, гравітаційні системи практично неможливо автоматизувати, оскільки в них є можливість регулювання лише температури рідини на виході з теплогенератора. Єдиною перевагою системи такого типу є її енергонезалежність, завдяки чому опалення продовжує працювати при аварійному відключенні електроживлення.

Більш високою ефективністю відрізняються радіаторні опалювальні системи з примусовою циркуляцією теплоносія – насосні, в яких спеціальні електричні насоси прокачують рідину по трубопроводах. В системі такого типу можна застосовувати труби значно меншого діаметру, які більш доступні за ціною і прокладаються приховано в конструкціях підлоги або стін, не порушуючи естетику приміщень. Насосні системи не настільки вимогливі до дотримання ухилів, як гравітаційні. Необхідно лише забезпечити видалення з системи повітря. Однак найважливішою перевагою опалювальних систем радіаторного типу, в яких організована примусова циркуляція теплоносія, є широкі можливості регулювання температури і витрати рідини. Насосна система дозволяє точно підтримувати задану температуру в кожному з приміщень, а також автоматично управляти опаленням всієї будівлі в залежності від погодних умов.

На жаль, опалювальна система, обладнана насосами, перестає функціонувати при перебоях в електропостачанні, тому при проектуванні радіаторного опалення за такою схемою необхідно в обов'язковому порядку передбачати установку резервних джерел електроживлення для керуючого блоку котла і циркуляційного насоса.

Опалювальні системи підрозділяються також в залежності від способу розведення мереж трубопроводів на двотрубну і однотрубну, а розведення трубопроводів до приладів опалення може виконуватися за колекторною або трійниковою схемою.

Схема радиаторного отопления

В наші дні однотрубна схема використовується досить рідко, оскільки її дуже складно збалансувати. Крім того, у міру руху теплоносія після кожного радіатора відбувається зниження його температури, тому при використанні однотрубної схеми важко підтримувати необхідну температуру в кожному приміщенні. Більш кращою є двотрубна схема з горизонтальним розведенням трубопроводів до радіаторів, яка широко застосовується при влаштуванні радіаторного опалення як в багатоповерховому будівництві, так і в котеджному.

 Трійникова система розведення

При використанні в радіаторному опаленні трійникового розведення відгалуження трубопроводів від основної опалювальної магістралі і підводки до окремих радіаторів виконують із застосуванням трійників. В ході проектування опалювальних систем на трійниках зазвичай вибирають один з двох варіантів розведення – променевої або обвідної.

Променеве трійникове розведення  Обвідне (попутне) трійникове розведення       


радиаторное отопление

радиаторное отопление

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ РАДІАТОРНОГО ОПАЛЕННЯ З ТРІЙНИКОВИМ РОЗВЕДЕННЯМ:

          У порівнянні з колекторною схемою значно зменшуються витрати на влаштування опалювальної системи, оскільки скорочується загальна довжина трубопроводів, не                        потрібно додатково купувати колектори і шафи;
        • Більш низька гідравлічна стабільність в порівнянні з колекторної схемою;
        • Немає можливості ізолювати окремі ділянки системи для ремонту в разі аварії.
        • Колекторна система розведення.
        • При радіаторному опаленні, виконаному по колекторній схемі, кожен з опалювальних приладів підключається до колектора незалежно від інших.

Колекторна система розведення

При радіаторному опаленні, виконаному по колекторній схемі, кожен з опалювальних приладів підключається до колектора незалежно від інших.

купить радиаторы отопления

ПЕРЕВАГИ РАДІАТОРНОГО ОПАЛЕННЯ З КОЛЕКТОРНИМ РОЗВЕДЕННЯМ:

    • Повністю виключаються проміжні з’єднання на ділянках трубопроводів між радіатором і колектором, що підвищує надійність системи і дозволяє прокладати трубопроводи повністю прихованими;

      • Всі місця з'єднань розташовуються в легкодоступних місцях, що значно спрощує проведення ремонтних робіт;

        • При необхідності ремонту можна швидко відключити від системи радіаторного опалення будь-який з опалювальних приладів без необхідності відключення від теплопостачання всієї системи;

          • Колекторне розведення відрізняється зручністю в експлуатації і простотою монтажу, а також дозволяє реалізувати по кімнатно регулювання температури;

            • При виборі колекторного розведення дещо збільшується загальна довжина трубопроводів, проте при прокладці трубопроводів в підлозі по найкоротшому шляху від радіаторів до колектора досягається економія матеріалу до 25%.

            Види опалювальних радіаторів

            купить радиатор отопления Всі що застосовуються для опалення прилади можна умовно розділити на два види – конвектори та радіатори. Конвектор обігріває приміщення за допомогою великої кількості конвекційних пластин, закріплених на трубі, по якій подається теплоносій. Проходить від низу до верху через конвектор потік повітря відбирає теплову енергію у нагрітих пластин і за рахунок ефекту конвекції відбувається підвищення температури в приміщенні до необхідного значення. Опалювальний радіатор класичної конструкції має об'ємний корпус, наповнений нагрітою рідиною. Відбираючи теплову енергію у теплоносія, корпус нагрівається і за рахунок випромінювання тепла прогріває навколишнє повітря.

            фото радиатор отопления

            Останнім часом великого поширення набули опалювальні прилади комбінованого типу, в яких теплова енергія передається як шляхом випромінювання, так і конвекційним способом. Сучасні прилади для систем радіаторного опалення виконують з алюмінію або чавуну. Вони також можуть мати біметалічну конструкцію або виготовлятися зі сталі методом штампування.
            Чавунні радіатори мають високу теплоємність, хорошу корозійну стійкість і не бояться підвищеного тиску в опалювальній мережі. До їх недоліків можна віднести обмежений вибір дизайну, великі габарити і масу.
            Алюмінієві опалювальні прилади відрізняються привабливим зовнішнім виглядом, легкістю і високою тепловіддачею. З мінусів слід зазначити чутливість до перепадів тиску і водневого показника рН теплоносія, а також більш високу вартість.
            Біметалічні радіатори успішно поєднують в собі основні переваги сталевих і алюмінієвих приладів. Теплоносій циркулює всередині сталевого нагрівального елементу, який поміщений  в алюмінієву оболонку. Опалювальні прилади біметалічного типу витримують великі перепади тиску і мають хорошу тепловіддачу. Єдиним недоліком є висока вартість і схильність сталевого сердечника до «кисневої корозії», що виникає під дією кисню, розчиненого у воді.
            Опалювальні прилади, виконані зі сталі, відносяться до числа найбільш популярних в системах радіаторного опалення. Для їх виготовлення застосовують високоякісну сталь холодної прокатки. Сталевий радіатор є опалювальним приладом комбінованого типу. Він складений з двох або трьох нагрівальних панелей, між якими вставлені ребристі конвекційні пластини. Відбираючи у теплоносія енергію, панель віддає тепло навколишньому повітрю за допомогою випромінювання, а ребристі пластини нагрівають повітря за принципом конвекції. Так само, як і біметалічні, сталеві радіатори досить схильні до «кисневої корозії».

            РЕГУЛЮЮЧА АРМАТУРА В СИСТЕМАХ РАДІАТОРНОГО ОПАЛЕННЯ

            Для підтримки в системах радіаторного опалення заданих параметрів пропускної здатності і тепловіддачі використовується регулююча арматура різних видів. Радіаторні вентилі з можливістю терморегуляції застосовують для підтримки заданої температури в приміщенні.
            Вентиль, оснащений термостатом, дозволяє задавати необхідну температуру за допомогою обертової рукоятки. Встановлена температура підтримується в подальшому автоматично завдяки вбудованому термостатичному клапану. Вентилі, обладнані виносним датчиком температури, забезпечують більш точне регулювання.


             Якщо використовується термостатичний вентиль, бажана постійна температура в приміщенні задається поворотом головки в певне положення. Після цього вентиль буде підтримувати встановлену температуру в автоматичному режимі. Для забезпечення більш точного регулювання рекомендується використовувати термостатичний вентиль з виносним датчиком. Якщо необхідно повністю відключити радіатор – ТС головка переводиться в положення «0».

            Простіший по конструкції вентиль, який має ручне управління, нічим не відрізняється від звичайного відсікаючого крана. Регулювання виробляють шляхом відкривання або закривання вентиля вручну, і при роботі він не реагує на коливання температури в приміщенні

            За допомогою балансувальних клапанів регулюються гідравлічні параметри окремих ділянок системи радіаторного опалення. Вони оптимізують роботу терморегулюючої запірної арматури і дозволяють легко змінювати конфігурацію системи без виконання складних заходів, необхідних для гідравлічної ув'язки всіх її частин. 

            Способи підключення опалювальних радіаторів

            ОДНОСТОРОННЄ БОКОВЕ

             Таким способом найчастіше підключають опалювальні прилади. Бокове підключення полегшує монтаж радіаторного опалення, оскільки дозволяє приєднувати трубопроводи до радіатора з лівої або з правої сторони. До патрубку, розташованому вгорі, підключається подаючий трубопровід, а до розташованого внизу – зворотній.

            ДІАГОНАЛЬНЕ

             Діагональним способом зазвичай підключають радіатори нестандартних розмірів – якщо їх довжина перевищує 2000 мм або довжина радіатора більше, ніж його висота в чотири рази. При такому способі підключення теплоносій рівномірно розподіляється по всій довжині приладу. Подаючий трубопровід під'єднується з одного боку до верхнього патрубка, а зворотній – з протилежного боку до нижнього.

            НИЖНЄ

            При нижньому підключенні подаючий і зворотній трубопроводи радіаторного опалення підключають до нижніх патрубків, розташованих на протилежних сторонах радіатора. Такий спосіб найчастіше використовується в тих випадках, коли трубопроводи прокладаються приховано в підлозі або стінах. При нижньому підключенні номінальна потужність опалювального приладу зменшується на 12 ... 14%, що необхідно враховувати при розробці проекту.

            КУТОВЕ НИЖНЄ

             Такий спосіб під'єднання трубопроводів є найбільш естетичним, оскільки виходять зі стіни або підлоги короткі ділянки труби відразу ж приєднуються до радіатора без зайвих поворотів. Кутове нижнє підключення виконується з використанням спеціально розроблених вузлів, які включають термостатичну і запірну арматуру, а також байпас. Для дво- та однотрубних систем радіаторного опалення розробляються відповідні вузли підключення, адаптовані до особливостей кожної з систем.