Меню
Наша адреса: м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
ПН-ПТ - з 09:00 до 17:00
СБ-НД - вихідний
+38 (067) 509-18-32 +38 (044) 390-75-31 Замовити дзвінок

Водяна тепла підлога

Купити Теплу підлогу в Києві і Україні можна за телефоном +38 (044) 390-75-31

Тепла підлога в Києві

Водяной теплый пол

Технологія підлогового опалення, яку часто називають теплою підлогою, аж ніяк не є сучасним винаходом. Аналогічну систему обігріву застосовували ще в епоху Стародавнього Риму. Саме таким способом, який мав назву «гіпокауст», опалювалися римські громадські лазні - терми. Розігрітий в печі до необхідної температури повітря по особливих каналах надходив в простір під підлогою, прогріваючи при цьому його поверхню. Можна сказати, що ще в давнину опалення за допомогою теплих підлог було цілком звичайною справою.

Проте, широке поширення ця зручна і досить економічна система опалення отримала лише в середині 20-го століття завдяки вдосконаленню систем контролю і автоматизації теплових процесів, а також впровадження ефективних джерел тепла, що використовують поновлювані енергоресурси, і прогресивних трубопроводів з полімерних матеріалів. До початку 60-х років минулого століття в Скандинавських країнах почався активний процес заміни традиційних систем опалення (в першу чергу радіаторних) більш перспективним підлоговим обігрівом.

В наші дні теплі підлоги, які використовують воду в якості теплоносія, набули широкого поширення, наприклад, в Швеції. Близько 80% нових будинків, що зводяться в цій країні, обладнуються саме такою системою опалення, що є основним джерелом тепла. Поширена у нас думка про те, що підлогове опалення може служити лише способом підвищення комфорту, є невірним. Сучасні теплі підлоги являють собою повноцінну систему опалення, яка з успіхом може замінити звичний обігрів приміщень за допомогою радіаторів.

СКЛАД І ПРИНЦИП РОБОТИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

По виду застосовуваного теплоносія всі відомі на сьогоднішній день види підлогового опалення можуть бути умовно розділені на три групи – електричне, повітряне (в даний час використовується вкрай рідко) або рідинне. Останнє є найбільш популярним і часто зустрічається під назвою «підлогове водяне опалення».

Така система має цілу низку переваг в порівнянні з електричною теплою підлогою. Вода як теплоносій відрізняється дешевизною, підвищеної теплоємністю і може нагріватися за допомогою практично будь-яких джерел енергії. Крім цього, водяні теплі підлоги не виділяють ніяких шкідливих речовин, не є джерелом електромагнітного випромінювання і можуть без проблем поєднуватися зі звичайними системами радіаторного опалення. Така особливість значно полегшує створення повністю автоматизованих опалювальних систем для самих різних об'єктів.

Принцип роботи підлогового опалення рідинного типу полягає в передачі енергії від теплоносія, в ролі якого зазвичай виступає вода або різні види антифризу, конструктивних елементів підлоги. З цією метою між основою і покриттям підлоги розміщують мережу трубопроводів, по яких і циркулює теплоносій. Для запобігання витоку тепла через основу, між ним і трубопроводами виконується теплоізоляція. В якості теплоізолюючого матеріалу найчастіше застосовують полістирол, а товщина шару приймається за розрахунком з урахуванням термодинамічних властивостей основи, типу підлогового опалення та величини теплового навантаження. Поверх шару теплоізоляційного матеріалу укладається відображаючий екран, виконаний з шару алюмінієвої фольги з прошарком повітря, закріпленої на підставі з полімерних матеріалів. Це дозволяє направити тепловий потік в потрібному напрямку і зменшити розсіювання тепла.

Чому слід вибирати теплу підлогу?

Теплова енергія від теплоносія передається безпосередньо підлоговому покриттю, від якого тепло поширюється вгору і прогріває весь простір приміщення. Завдяки великій площі поверхні, що випромінює тепло, теплові потоки розподіляються рівномірно не тільки у вертикальній, але і в горизонтальній площині, що недосяжно при роботі традиційних систем опалення. Підлогове водяне опалення рівномірно прогріває все приміщення, повністю виключаючи утворення зон недогріву або перегріву, які властиві опалювальним системам, що використовують конвектори або радіатори.

При роботі більшості традиційних опалювальних систем використовується принцип конвекційної передачі тепла. Спочатку нагріте повітря піднімається вгору, а потім при охолодженні опускається вниз, при цьому за рахунок циркуляції повітря в приміщенні підтримується необхідна температура. Такий спосіб обігріву не можна назвати ідеальним, оскільки частка комфортної та ефективної променевої енергії становить не більше 10%.

Адже не дарма народна мудрість завжди радить тримати в холоді голову, а в теплі ноги. Для організму людини найбільш комфортним є саме такий розподіл теплових потоків, коли в області ніг температура вища, а в рівні голови повітря трохи прохолодніше. Таким чином, водяна тепла підлога є практично ідеальним джерелом обігріву приміщень завдяки найбільш рівномірному розподілу теплової енергії.

Конструктивні схеми систем тепла підлога

При влаштуванні систем підлогового опалення застосовують різні технології і способи, які вибирають виходячи з конструктивних міркувань, характеру роботи (капітальний ремонт приміщень, реконструкція або влаштування системи опалення в недавно побудованому будинку), а також рішень, закладених в робочому або дизайн-проект.

Існує три найбільш поширених способу монтажу водяної теплої підлоги. Найчастіше все при влаштуванні підлогового опалення вибирають бетонну систему (або як її ще називають: «мокрий метод»). В цьому випадку розкладені на утепленій основі трубопроводи заливаються шаром бетонного розчину, що дозволяє уникнути застосування будь-яких додаткових розподільників тепла.

1а - паркет, ламінат, дерево і т.д.

1b - керамічна плитка, природний і штучний камінь

2а - підкладка з спіненого поліетилену, картону і т.д.

3 - мережа трубопроводів

4 - армована сітка

5 - утеплюючий шар (полістирол)

6 - основа підлоги

Досить популярною є також полегшена полістирольна система, яка найбільш оптимальна при реконструкції існуючих застарілих опалювальних систем, при недостатній висоті приміщення, а також при слабкій несучій здатності конструкцій перекриття. Її можна монтувати на основу, виконану з бетону, або чорнову підлогу з дошок, покладених по дерев'яним лагам. Для влаштування водяної теплої підлоги застосовуються плити жорсткого полістиролу (прямі і поворотні), в яких виконані пази для прокладки трубопроводів.

1а - паркет, ламінат, дерево і т.д.

1b - керамічна плитка, природний і штучний камінь

2а - підкладка з спіненого поліетилену, картону і т.д.

3 - мережа трубопроводів

4 - пластини з алюмінію

5 -елементи з полістиролу з пазами

6 - основа підлоги

1

1b — Керамическая плитка, естественный и искусственный камень
2а – подложка из вспененного
полиэтилена, картона и т.д. 3 – сеть трубопроводов
4- пластины из алюминия
5 –элементы из полистирола с пазами
6 – основание пола

Набагато рідше застосовується дерев'яна система призначена для використання в дерев'яних будинках. Вона може мати рейковий або модульний настил, який монтується на конструкції чорнової підлоги, встановлені на дерев'яні балки, або безпосередньо на дерев'яні лаги. Рейковий настил набирають з окремих планок, виготовлених із застосуванням ДСП, між якими залишають пази для пропуску трубопроводів і розміщення відображаючих пластин. Модульний настил більш технологічний, оскільки збирається з готових елементів з уже відфрезерованими каналами для відображаючих пластин з алюмінію і трубопроводів з теплоносієм. Утеплювач закладають в простір між балками або лагами. Гранично допустимий крок несучих конструкцій 300 мм при влаштуванні покриття підлоги з керамічної плитки, паркету, ламінату, лінолеуму та інших легких підлогових покриттів. Мінімальний крок несучих конструкцій 150мм.

Підлогове покриття для водяної теплої підлоги

Покриття підлоги грає дуже важливу роль в процесі передачі теплової енергії навколишнього простору. Від правильного підбору декоративного покриття багато в чому залежить ефективність роботи системи підлогового водяного опалення і її розрахункові характеристики. Параметри підлогового покриття слід враховувати при розрахунку системи, виборі конструктивної схеми, швидкості руху і температури теплоносія, визначенні діаметрів трубопроводів.

Найчастіше в якості чистового покриття теплої підлоги використовують керамограніт або керамічну плитку, паркет або паркетну дошку, ламінат і лінолеум. Найбільш оптимальним за своїми характеристиками є підлогове покриття з керамічної плитки (керамограніта), оскільки воно відрізняється високою теплопровідністю, практичністю, гарною зносостійкістю, термічною і механічною міцністю. Також прекрасно підходить для застосування в системах водяних теплих підлог ламінат, особливо при використанні дерев'яних або полістирольних систем полегшеного типу.

Підлоги з масиву дерева, паркетна дошка і штучний паркет допускається застосовувати при влаштуванні теплої підлоги тільки в тому випадку, якщо виробник матеріалу підтверджує його придатність для цих цілей спеціальним сертифікатом. Незважаючи на високі естетичні властивості і високу екологічну чистоту деревини, не всі її сорти добре переносять тривалий тепловий вплив. При використанні підлогових покриттів з натурального дерева температура поверхні підлоги (під чистовим покриттям) не повинна перевищувати 26 °С.

Ламіноване покриття – ідеально підходить до підлогових систем опалення, особливо до полегшених системам – дерев'яних і полістирольних.

Паркет (паркетна дошка) – поєднує традиції класичних дерев'яних підлог і сучасне технологічне виконання. Головна умова – матеріал повинен бути обов'язково сертифікований для використання з системами підігріву підлоги. Крім цього при використанні дерев'яних чистових покриттів необхідно обмежити температуру проходить по системі теплоносія – до 26ºC. Оптимальна товщина дерев'яних покриттів – близько 15 мм, максимальна – 25 мм. Оскільки деревина має низьку теплопровідність, для забезпечення ефективної тепловіддачі товщина підлогового покриття повинна знаходитися в межах 15 ... 25 мм.

Незважаючи на те, що лінолеум вже не відноситься до числа найсучасніших і популярних оздоблювальних матеріалів, його досить часто використовують при виконанні бюджетного ремонту. За своїх теплотехнічних властивостей він цілком підходить для застосування з водяними теплими підлогами. Більшість виробників підлогових покриттів пропонують в своїх колекціях широкий вибір підлогових покриттів, що повністю підходять для використання спільно з теплою підлогою. На упаковку таких матеріалів зазвичай наноситься спеціальне маркування, що дозволяє їх застосування для цієї мети.

Способи укладання трубопроводів в системах теплої підлоги

Контури трубопроводів в системах підлогового водяного опалення можуть укладатися одним з двох способів – «змійкою» або «равликом».

Спосіб укладання «змійкою» залучає простотою в проектуванні і монтажі, тому його застосовують в більшості країн Європи. Одним з головних недоліків «змійки» є помітні перепади температури на різних ділянках підлоги або ж так звана «температурна смугастість», викликана нерівномірним прогріванням всій поверхні підлоги в приміщенні. Це відбувається через те, що температура теплоносія на початку і кінці контуру значно відрізняється і відповідно відрізняється інтенсивність нагріву підлоги на цих ділянках.

Нерівномірне нагрівання призводить до зниження комфорту в приміщенні, а при великих тепловтрат поверхню підлоги може нагріватися вище допустимих значень. При проектуванні опалювальних систем з використанням теплої підлоги в разі укладання трубопроводів «змійкою» максимальний перепад температури між входом і виходом системи опалення примусово обмежують не більше ніж 5 °С, за рахунок чого знижується ефект «температурної смугастості», однак при цьому зменшується гранична теплова потужність системи.

Спосіб укладання трубопроводів «равликом» зазвичай застосовується на об'єктах промислового призначення або в приміщеннях з невеликими тепловтратами. Цей варіант складніше в розрахунку і проектуванні, однак забезпечує більш рівномірний розподіл тепла по поверхні підлоги. При укладанні «равликом» відбувається послідовне чергування зворотних і подаючих труб, а бетонна стяжка в «мокрих» системах або алюмінієвій пластині в «сухих» забезпечують рівномірний розподіл потоків тепла і усереднюють температуру.

При укладанні «равликом» перепад температур між входом і виходом контуру може становити 10 °С, завдяки чому з нагрівання поверхні підлоги знімається набагато більша теплова потужність.

МОНТАЖ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ ПІДЛОГИ. МАТЕРІАЛИ

До складу системи водяної теплої підлоги входять трубопроводи для транспортування теплоносія, запірно-регулююча арматура, а також автоматика, необхідна для контролю температури і витрати рідини, що циркулює в обігрівальних контурах. В якості трубопроводів для сучасних теплих підлог застосовуються надійні і довговічні труби з міді, металопластика, поліетилену і поліпропілену. Широко застосовуються також трубопроводи із зшитого поліетилену, які є найбільш оптимальними по співвідношенню ціни і основних експлуатаційних властивостей.

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВОДЯНИХ СИСТЕМ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Системи рідинного підігріву підлоги відносяться до низькотемпературних – робоча температура теплоносія, що подається в нагрівальні контури, повинна становити 30 ... 50 °С.

Регулювання та підтримання необхідної температури води, яка надходить в системі від основного джерела теплопостачання, проводиться за допомогою змішувального вузла. У його склад входить циркуляційний насос, а також регулюючий клапан (дво- або триходовий). Клапан забезпечує постійну температуру подаючого в контури теплоносія, підмішуючи в прямий трубопровід з зворотного необхідну кількість холодної води, а насос підтримує циркуляцію рідини в нагрівальних контурах. Регулюючі клапани можуть бути термостатичними або з електронним управлінням.

Ще один важливий елемент системи водяної теплої підлоги – колектори розподільні, призначені для розподілу потоків теплоносія в опалювальні контури. Колектори оснащують мікрометричним (вбудовується в зворотній колектор) і витратомірами (вбудовується в подаючий колектор).

За допомогою мікрометричного клапана здійснюється автоматичне керування системою водяного підігріву підлоги за рахунок установки сервоприводів, підключених до керуючого контролера. Витратоміри дозволяють здійснювати гідравлічне балансування всіх контурів системи для компенсації різного гідравлічного опору петель, що мають різну довжину, а також отримати реальну інформацію по витраті в петлі. Додатково до складу розподільних колекторів можуть включатися термометри, повітряновідвідні клапани, а також клапани для заповнення та зливу рідини з системи.

Купити Теплі підлоги в Києві та Україні можна по телефону +38 (044) 390-75-31