Меню
Наша адреса: м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
ПН-ПТ - з 09:00 до 17:00
СБ-НД - вихідний
+38 (067) 509-18-32 +38 (044) 390-75-31 Замовити дзвінок

Яку теплу підлогу вибрати? Типи поверхневого опалення

Яку теплу підлогу вибрати? Типи поверхневого опалення

Серед великої різноманітності існуючих опалювальних систем на окрему увагу заслуговують системи теплих підлог, які діляться на три основні категорії: водяні, плівкові (інфрачервоні) і електричні (кабельні).

Водяний (рідинний) в якості теплоносія використовується вода або антифриз, що циркулюють в полімерних трубах. Труба кожного контуру підігріву підключена через розподільну гребінку до джерела тепла - котла або теплового насосу. Це найефективніший вид теплої підлоги. Але в квартирах багатоповерхових будинків його використовувати не рекомендується.

Плівковий (інфрачервоний) - це електрична підлога хвильового нагріву. ЇЇ можна використовувати всюди, де є електрика.

А ось, де немає можливості застосовувати ні водяну теплу підлогу, ні плівкову, застосовують електричну (кабельного типу). Обігрів відбувається за допомогою електрокабеля, прокладеного в підлозі.

Кожен вид «теплої підлоги» має свої плюси і мінуси.

Наприклад, що стосується інерційності (час нагрівання і час охолодження) даних типів обігріву.

Водяній підлозі при включенні потрібно прогріти весь пиріг, починаючи з бетонної стяжки. Якщо приміщення повністю остигле, то для нагрівання буде потрібно дві-три години. Але і знижується температура водяної теплої підлоги довше. Котел давно погас, але прогрітий пиріг продовжує віддавати накопичене тепло. Тому максимальна ефективність водяного опалення забезпечується при постійній експлуатації, коли немає повного остигання опалювального контуру. Досить один раз розігріти теплоносій і потім підтримувати оптимальну температуру з невеликим споживанням теплової енергії, рівними тепловтратами приміщення. Для водяної теплої підлоги важливо добре утеплити підкладку основи, під якою буде чорнова стяжка. За європейськими нормами товщина екструзійного утеплювача повинна бути не менше 80 мм. В Україні часто замовники наполягають на максимальній товщині полістирольної плити 50 мм, а буває, що і товщі, ніж 30 мм немає можливості покласти, тому що більше не дозволяє рівень підлоги і дверних прорізів. Ось коли згадуємо про важливість хорошого проекту будинку, в якому майбутня експлуатація продумана у всіх деталях.

Найшвидший час нагрівання у плівкового підігріву. При тонкому чистовому покритті нагрівання поверхні теплої підлоги досягається за 5-6 хвилин. Це його плюс, але в той же час і мінус: швидко нагрівається і швидко остигає. Його застосовують там, де постійний підігрів не потрібен, а коли потрібен, то потрібен відразу. Ідеально підходить для засклених лоджій, де немає сенсу топити весь час, а теплі підлоги потрібно включити тільки на час, коли ви вирішили там відпочити або попрацювати якийсь тривалий час.

Електрична тепла підлога має середню інерційність. ЇЇ рекомендується тримати включеною постійно. У такому режимі вона прослужить набагато довше, ніж в режимі "старт-стоп". При частих включеннях і вимкненнях обгорають стики холодних і гарячих нагрівальних елементів і підвідних кабелів електричного підігріву.

Складність установки всіх видів обігріву теплих підлог приблизно в одному, низькому рівні.

Щоб укласти плівковий підігрів, необхідно тільки розкачати підлоговий мат, закріпити його на підставу і накрити чистовим покриттям. З цим впорається більшість чоловіків самостійно.

Монтаж електричного підігріву теж нескладний, але пов'язаний із загальними будівельними роботами - покривається чистової стяжкою або наливною підлогою.

Роботи по установці водяного підігріву підлоги також пов'язані з заливанням стяжки і великою відповідальністю. Якщо протече труба, то затопить все, що буде на підлозі і поверхом нижче. Але при правильному монтажі протікання виключені. А ось пошкодити трубу після заливки бетонного покриття можна тільки пробивши якимось чином чистову стяжку, що малоймовірно, звичайно.

Надійність.

99,9% водяних теплих підлог доживає до заявленого терміну експлуатації - цей варіант має явні переваги перед конкурентами.

У плівкових цей показник в районі 40% - це великий недолік, у кабельних можливість допрацювати до заявленого виробником терміну - 70%.

Термін експлуатації.

Водяна тепла підлога прослужить не менше 50 років, а обидва електричні розраховані на 15-річну експлуатацію.

Економічність.

· Найбільш економічний варіант підігріву підлоги - водяний. Навіть, якщо ми використовуємо примусову подачу за допомогою циркуляційного насоса, витрата електрики на опалення всього приміщення не перевищує витрати звичайної лампочки розжарювання на 50-60 Вт х год.

· Плівковий підігрів - на другому місці. Витрата становить близько - 150 Вт х год / м2. Тобто на приміщення 20 кв. м потрібно 3кВтхч.

· Електричний кабель під стяжкою 2 см має витрата електроенергії близько 30 Вт * ч / пог. м. На 1 кв. м площі укладається близько 5 пог. м кабелю, що в сумі дає ті ж 150 Вт * ч витрати електроенергії на 1 кв. м. приміщення.

Сумісність.

а) з чистовими покриттями:

Є такі покриття, які взагалі не можна укладати на підлоги з підігрівом через їх низьку теплопровідність, наприклад, пробка. А ось кахельна плитка, ламінат, ПВХ-плитка, лінолеум, ковролін - рідинна підлога сумісна з будь-яким з цих покриттів. Тому що, вона укладається в тверду стяжку або під наливну підлогу, поверх яких можна покласти будь-яке з цих покриттів.

Плівкова тепла підлога має обмеження у виборі покриваючих її матеріалів: не сумісна з керамічною плиткою, тому що являє собою плівку, на яку неможливо приклеїти плитку до основи. Навіть плівки з перфорацією не забезпечують надійне зчеплення з плиткою. Не рекомендують з ламінатами, які мають металеві вставки. Металеві елементи взаємодіють з інфрачервоним випромінюванням теплої підлоги, як металеві речі в мікрохвильовці.

Кабельний варіант сумісний з покриттям для підлоги також, як і водяний.

б) з вологими приміщеннями:

Водяна і електрична тепла підлога з вологими приміщеннями абсолютно сумісні. Їх сміливо укладають у ванну, туалет і душові без обмежень.

Плівковий підігрів категорично заборонено використовувати у вологих приміщеннях, як з точки зору експлуатації, так і з точки зору безпеки.

Адже підведення електрики до нагрівального елементу плівкового підігріву знаходиться у відкритому доступі (захищається бітумними накладками вручну при монтажі).

в) з меблями:

Укладання будь-якого підігріву потрібно планувати так, щоб над ним не було ніяких меблів!

Якщо ви поставите меблі на водяну або електричну підлогу, то це буде просто втратою ефективності, перевитратою енергії. Як би ви не нагрівали ці види підігріву, меблям вони не зашкодять.

А ось з плівковим видом, інша справа - його категорично не можна укладати під меблями. Адже він нагрівається не сам, а випромінює хвилі, які нагрівають предмети, які знаходяться з ними в контакті. Тому меблі гарантовано прийде в непридатність за короткий час.

Законність застосування.

Електрична і інфрачервона «тепла підлога» можна встановлювати скрізь без законодавчих обмежень і, яких би то не було дозволів технічного нагляду і т.п. А ось установку водяної теплої підлоги потрібно узгодити з технічним наглядом. Водяну теплу підлога заборонено підключати до систем центрального опалення, в багатоквартирних будинках з загальнобудинковими системами ГВС і / або опалення. За рідкісним винятком складають квартири з автономним опаленням на перших поверхах, під якими немає різного роду експлуатованих приміщень.

Відносно присутності шуму під час роботи.

При роботі електричного і водяного підігріву шуму немає. Водяний теж повинен працювати безшумно. Але буває, що в систему теплої підлоги потрапило повітря, яке створює невеликий шум. В цьому випадку, потрібно стравити повітря через відведення повітря. Невеликий шум також створює працюючий циркуляційний насос. Тому насос потрібно встановлювати якнайдалі від спалень і інших кімнат, де важлива повна тиша, особливо вночі. Головне при цьому, забезпечити вільний доступ до обладнання для технічного обслуговування.

Як підсумок, зазначимо позитивні і негативні якості електричної і плівкової «теплої підлоги»:



Тепер, що стосується основних достоїнств і недоліків водяного «теплої підлоги»:

Виходячи з перерахованого вище, можемо зробити висновки:

  • • Водяна тепла підлога затратніше при монтажі, але при експлуатації значно дешевше, ніж електрична.
  • • Водяна тепла підлога вигідніше встановлювати у великих приміщеннях, площею понад 10 м2.
  • • Водяна тепла підлога при перегріванні не виділяє токсичні речовини, і не створює електромагнітне випромінювання, на відміну від електричної.
  • • Також великий плюс водяної теплої підлоги - здатність замінити кондиціонер в жарку погоду.
  • • Електрична тепла підлога споживає на 10 м2 потужність електропостачання від 0,5 до 2 кВт, і працює виключно від електроенергії, на відміну від водяної теплої підлоги, який можна перебудувати з одного виду палива або енергії на інші.

У будь-якому випадку, установку теплої підлоги, плюси і мінуси якої ми порівнювали, потрібно починати з проекту. Враховувати розташування, призначення приміщень і специфіку їх експлуатації.

Водяний підігрів - кращий за сумою всіх параметрів, але його встановлюють тільки в приватних будинках, а в квартирах, на балконах його не можна використовувати.

На другому місці - плівковий. Його можна використовувати всюди, де тільки можна. А де можна (наприклад, під плитку або у вологих приміщеннях) укладають електричний кабель.

Правильно вибирайте вид підігріву підлоги і починайте його монтаж зі складання проекту.

За допомогою в установці звертайтеся до тих людей, які мають великий і успішний досвід монтажу.