Кожен, хто затіяв ремонт у себе в квартирі, мріє про дві речі:
• щоб ремонт скоріше закінчився;
• щоб наступний ремонт знадобився нескоро, в ідеалі - ніколи.
Обидва бажання природні і цілком зрозумілі, але, на жаль, вкрай рідко сумісні. Розумніше помучитися зараз трохи довше, десь більше заплатити, але зробити все «по уму» і сильно полегшити собі життя в майбутньому. Тому давайте згадаємо про речі, на яких при ремонті краще не економити, щоб потім не довелося нічого переробляти.
На чому не варто економити?
1. На часі
У популярних передачах про ремонт фахівці хвацько справляються із завданням всього за два-три дні. Але не варто орієнтуватися на цей термін, коли справа стосується капітального ремонту всієї квартири. В основному це залежить від величини площі і складності проекту. Недоцільна поспіх може призвести до зайвих витрат і неналежного результату.
2. На дизайнері
Якщо ви вперше починаєте масштабний ремонт і не сильні в проектних роботах, то обов'язково скористайтеся послугами досвідченого дизайнера. Він допоможе не тільки розібратися в модних тенденціях і візуалізувати ваші побажання, але і скласти грамотну кошторис витрат.
3. На робочій бригаді
Руки вирішують все. Найекономніший варіант - зробити ремонт самостійно. Але якщо у вас немає часу або досвіду в цій справі, то найміть відповідальну бригаду.
4. На інженерних системах
Занадто дешеве інженерне обладнання відразу себе не проявить. Як правило, це трапляється в самий невідповідний момент. Тому на системах електропостачання, газопостачання, каналізації, водопостачання, опалення та вентиляції економити потрібно вкрай обережно. Експерти закликають не скупитися і довірити інженерні роботи професіоналам. Від якості та надійності всіх систем залежить, перш за все, ваша безпека і комфорт.
5. На вікнах і дверах
Якісні вікна та двері забезпечують надійну тепло- і звукоізоляцію будинку. Матеріали вибирайте за своїми уподобаннями та бюджету, але за екстремальними знижками не женіться - переробка конструкцій може обійтися набагато дорожче. Не економте і на фурнітурі - якісні петлі і ручки окупляться з лишком.
6. На сантехніці
Купуючи сантехніку, ми робимо довгострокове вкладення, і економія тут недоречна. Вибирайте надійних, добре зарекомендованих виробників.
7. На мебелі
Заощадити можна на кількості мебелі, але не на її якості. У дешевих примірниках часто зустрічаються отруйні речовини, які наповнюють весь будинок і не кращим чином впливають на здоров'я. Віддайте перевагу меблі з ДСП, МДФ або натурального дерева.
Зрозуміло, кожен ремонт індивідуальний. І в вашому випадку напевно знайдеться щось ще, від чого залежить трудомісткість ремонту зараз і спокійне життя після. Гарненько обміркуйте або проконсультуйтеся у професіонала: що розумно зробити зараз, щоб заощадити потім. На кону - час, гроші і нерви.