Меню
Наша адреса: м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
м. Київ, вул. Антона Цедіка, 12, оф.120
ПН-ПТ - з 09:00 до 17:00
СБ-НД - вихідний
+38 (067) 509-18-32 +38 (044) 390-75-31 Замовити дзвінок

Види і переваги латунних фітингів

Види і переваги латунних фітингів

Серед усього розмаїття сполучних елементів для трубопровідних систем, представлених на сучасному ринку, латунні фітинги відрізняються великою популярністю. Переваги використання фітингів, виготовлених з латуні, полягають в тому, що їх з успіхом застосовують для монтажу не тільки сталевих, але також полімерних і металопластикових труб.

Крім того, ці сполучні деталі відрізняються високою міцністю і гігієнічної безпекою. Завдяки своїй надійності, вони з успіхом можуть експлуатуватися на протязі тривалого часу. Зокрема, фітинги з латуні, які додатково оброблені хромуванням, можуть прослужити, повністю зберігаючи свої початкові характеристики, більше 10 років.

Латунь являє собою сплав міді з цинком в різних пропорціях. Щоб отримати певні додаткові якості, сплав збагачують легирующими елементами: марганцем, оловом, нікелем, свинцем, кремнієм. У маркуванні двухкомпонентной латуні (мідь, цинк і незначна кількість домішок) цифра вказує вміст міді в сплаві.

Основним показником якості сполучних деталей є якість матеріалу, з якого вони виготовлені. Латунь - високотехнологічний матеріал, добре піддається обробці і формуванні, з неї отримують якісні виливки. Вона легко піддається обробці тиском в холодному і гарячому стані. Тому латунь широко застосовується у виробництві різноманітних дрібних деталей. Вироби з латуні мають золотистий колір. Технічні характеристики латуні змінюються в залежності від вмісту міді в сплаві.

Фітинги з латуні використовуються практично у всіх інженерних системах, де прокладаються трубопроводи: опалювальних, технологічних, водопровідних, системах зрошення. Фітинги, як сполучна частина трубопроводу, встановлюються в місцях його поворотів, відгалужень, зміни діаметрів труб, в місцях нарощування труб при необхідності періодичної збирання і розбирання інженерної системи. Використовують їх також для герметичного перекриття трубопроводу.

Відводи

Ці сполучні деталі встановлюють в місцях зміни напрямку трубопроводу.

  • •Трійники ставлять в місці з'єднання 3 труб, одна з яких розташована перпендикулярно іншим. Таким чином, трійник здійснює відгалуження однієї нитки трубопроводу від основної магістралі.
  •  Прямі та перехідні муфти

За допомогою цих сполучних елементів стикуються дві труби, розташовані на прямолінійній ділянці трубопроводу. При цьому прямі латунні муфти використовують для з'єднання труб одного діаметру, а перехідні - для стикування елементів трубопроводу, що мають різний діаметр.

  • «Американки» використовують в тих же випадках, що і муфти, тобто для того, щоб з'єднати ділянки труб, не повертаючи їх, за допомогою накидної гайки. У порівнянні зі муфтою, «американка» більш компактна, має модифікації для різного положення труб, більш зручна при монтажі. Застосовується для швидкої збірки.
  •  Заглушки необхідні для герметичного закладення кінців труб.
  •  Штуцер має вигляд втулки, з різьбленням на одному з кінців. Кріпиться до трубопроводу або до спеціалізованих ємностей.
  •  Ніпель - спеціальна сполучна трубка, що має 2 кінці з різьбленням, призначена для приєднання до труб або до штуцера. На відміну від муфти, ніпель має зовнішню різьбу і вкручується в трубу.
  •  Футорка

Це резьбовая сполучна деталь, за допомогою якої на елементи трубопроводів встановлюються різні вимірювальні прилади. Такий фітинг використовують переважно при облаштуванні систем гарячого водопостачання та опалення. Він являє собою втулку, на одному кінці якої виконана зовнішня різьба, а на іншому - внутрішня.

Фітинги з латуні можуть працювати при температурах до 200 ° С, при максимальному робочому тиску до 20 бар без пари і до 10 бар з парою.

У захисних і декоративних цілях з'єднувальні елементи покривають хромом або нікелем. Після хромування або нікелювання підвищується зносостійкість технічних виробів. Наносяться хром або нікель на латунні вироби методом гальваніки.

Для хромування виробів використовують блискучий або матовий молочний хром. Блискучий хром володіє підвищеною твердістю і відсутністю пір. Молочний хром дещо м'якше, але він краще полірується. Хромовані фітинги універсальні. Такі з'єднувальні елементи можна використовувати на трубопроводах з самих різних матеріалів: сталі, міді, металопластика, поліпропілену, вони добре працюють в агресивних середовищах і при високих температурах. Хромованим фітингом можна замінити будь-яку відсутню деталь в трубопроводі.

В даний час ринок насичений сполучними виробами для трубопровідних систем всілякими фітингами будь-яких розмірів і з будь-яких матеріалів. Купуючи потрібний виріб, слід ознайомитися з його технічною характеристикою, де наводяться дані про матеріал виробу, його покритті, розташування різьби, вказані максимальна робоча температура і максимальний робочий тиск.



Схожі статті
07.06.2024
Про системи трубопроводів «AQUAPEX»
Про системи трубопроводів «AQUAPEX»
Компанія «АКВА-ПЕКС» почала ексклюзивно представляти на ринку України продукцію ізраїльського підприємства Golan Plastic Products ..
10.06.2024
Проектування систем холодного та гарячого водопостачання
Проектування систем холодного та гарячого водопостачання
1. Трубопроводи холодного та гарячого водопостачання Трубопроводи гарячого та холодного водопостачання AQUAPEX призначені пристро..